שחיית תינוקות עם הורים

שחיית תינוקות מתחילה מגיל 3 חודשים ועד גיל 4.5 שנים.
הפעילות מתבצעת בבריכה קסומה, חמימה ומקורה יחד עם ההורים.
הפעילות תורמת לתינוקות ולהורים זמן איכות מושלם, חוויה משותפת, מקרבת ומלאת הנאה, המשרה שלווה ורוגע במים החמימים עם שירים והרבה אהבה.
התרגילים והמשחקים המגוונים עוזרים לחיזוק השרירים, לשיפור שיווי המשקל והקואורדינציה, לפיתוח מערכת הנשימה ולחיזוק חגורת הכתפיים.
הקבוצות מחולקות לגילאים ובהתאם להתפתחות המוטורית של התינוק.
הבריכה מחוממת בטמפ' 33 מעלות (בבריכה רגילה הטמפ' של המים 27 מעלות) ומותאמת במיוחד עבור הצרכים של התינוק מבחינת רמת הכלור הנמוכה והסירקולציה הגבוהה.
בימי החורף חלל הבריכה והמלתחות מחוממים כדי שנשמור על הפיצפונים שלנו.
הבריכה באישור ופיקוח משרד הבריאות.

טווח גילאים: מגיל 3 חודשים ועד גיל 4.5 שנים

מספר מפגשים: פעם בשבוע

יתרונות בריאותיים:
מספר מילימטרים מעל פני המים נוצרת שכבה של אדים המנקה את הגוף מליחה מיותרת ומקלה מאד על הנשימה. זאת בעיקר כשיש הפרש טמפרטורה בין המים לאוויר שמעל. לא מעט ילדים הסובלים ממחלות נשימתיות, קשיי נשימה ואסטמה מופנים לפעילות אקווה אירובית על מנת לשמור על נפח ריאות תקין, לחזק את מנגנון הנשימה ולתחזק סיבולת לב-ריאה. מחקר חדש שנערך בארץ בחודשי החורף לתינוקות מוכיח כי תחלואת תינוקות השוחים בחורף לעומת תינוקות שלא משתתפים בפעילות, נמוך בהרבה לטובת התינוקות ששוחים. שחייה כמו כל פעילות גופנית, מחזקת ומעודדת את המערכת החיסונית ומסייעת בהפחתת תחלואי החורף ולהתמודדות של הגוף איתם.

מטרות חברתיות:
חצי שעה של הפעלה, שכולה חוויה נפלאה וזמן איכות מושלם לתינוק עם ההורה. השילוב בין מים לתינוקות הוא שילוב טבעי, הרי משם הגענו… .הפעילות תורמת לתינוקות ולהורים חוויה משותפת, מקרבת ומלאת הנאה, המשרה שלווה ורוגע במים עבור רבים מהתינוקות משמשת הפעילות הקבוצתית במים ניסיון ראשון למפגש פעיל עם ילדים אחרים. דרך הפעילות הם לומדים להכיר אחד את השני. בגיל שנתיים מתחילות אינטראקציות של ממש בין הילדים (מפתחים כישורים חברתיים). הפעילות במים מחזקת את הביטחון העצמי של הפעוט ובצורה ישירה את תהליך לימוד השחייה של הילד בשלב מאוחר יותר.

מטרות פיזיולוגיות:
מרחב המים הינו אוסף של גירויים תחושתיים ומוטוריים, המתחברים אל הילד בהרמוניה. התרגילים והמשחקים המגוונים עוזרים לחיזוק השרירים, לשיפור שיווי המשקל והקואורדינציה, לפיתוח מערכת הנשימה ולחיזוק חגורת הכתפיים. בשל העדר כוח הכבידה התינוקות מסוגלים להתנועע במים באופן חופשי ובטווחי תנועה גדולים יותר מאשר ביבשה. בכל תנועה שמבצע התינוק במים הוא נתקל בהתנגדות שיוצרים המים. התנועה כנגד ההתנגדות גורמת לחיזוק שריריו המתפתחים של הפעוט. מאחר ובמים אין נקודות תמיכה יציבות, התינוק חייב לשמור על שיווי משקלו במנחים שונים, ועל ידי כך לומד להשתמש בשרירי היציבה שלו באופן יעיל. הציפה מאפשרת לתינוק להתנסות במנחים חדשים הדורשים הפעלה של שרירים שונים. הפעילות במים מפתחת יכולת זיכרון וביצוע הוראות (קשב) ומשפרת את המיומנות המוטורית העדינה והגסה. המים החמים מאפשרים להרפות את השרירים. התחושה מרגיעה ומשחררת ניתן להגיע לטווח תנועה גדול, וכל זאת תוך הנאה, שירה והמון אהבה.

קצת על הבריכה:
הפעלת הפעוטות נערכת בבריכה שמיועדת ומתאימה לצרכים של הפעוטות. טמפרטורת המים בין 33-34 מעלות. מערכת בקרה ממוחשבת וחכמה שבודקת את איכות המים , רמת כלור, מודדת את כל מכלולי הבריכה ומפקדת על המערכות : חיטוי, סינון וחימום המים במשך 24 שעות ביממה. הבריכה מפוקחת ע”י משרד הבריאות , מתבצעת דגימה מוסמכת באופן שוטף דגימת המים נלקחת למעבדה לבדיקה בקטריאלית למי הבריכה. בבריכה קיים מפעיל בריכות מוסמך. בבריכה ישנן מקלחות (המתחם מחומם), לוקרים ופינות החתלה לתינוקות. הבריכה פתוחה בכל ימות השנה.


מה צריך להביא לשחיית תינוקות?
חיתול שחייה רב פעמי – ניתן לרכוש במרכז איילון. ללא חיתול מתאים לא תתאפשר כניסה למים. מגבת לתינוק. בגד ים ומגבת להורה.

מומלץ:
להאכיל תינוק יונק עד שעה לפני מועד הפעילות והזנה אחרת עד שעתיים לפני מועד הפעילות. להביא סבון ושמפו לרחצת התינוק לאחר הפעילות. אם מגיעים שני הורים אז כמובן שכדאי להביא מצלמה כדי שתוכלו לתעד את השחיין הקטן שלכם. לעיתים מגיע צלם (אנו מודיעים לכם מראש) שמצלם אתכם ואת התינוק במים ומתחת למים. זהו תיעוד נפלא ומזכרת מצוינת. חשוב להתאים עד כמה שניתן את הפעילות ללוח הזמנים של התינוק: שעות יקיצה, שינה, אכילה וכד’ לשיתוף פעולה אופטימאלי.


מתי לא להגיע לבריכה?
טרם עבר 36 שעות מקבלת החיסון. שלשולים, 38 מעלות חום, פצעים פתוחים, מחלות מדבקות, דלקות עיניים, דלקות אוזניים.
נא ליצור קשר עם המשרד להשלמת השיעורים.


הפסקת פעילות:
במידה ומכל סיבה כלשהי אתם לא יכולים להמשיך, נא להודיע בהודעה מראש 10 ימים לפני תחילת החודש הבא והתשלום העתידי יוחזר.

אנו מאמינים בחינוך לאורח חיים בריא וספורטיבי. חשוב לזכור: שחייה לומדים כל השנה !!! *** חשוב לדעת : כל ילד מתפתח באופן ובקצב משלו ולכן ישנם ילדים שבאופן טבעי זמן ההסתגלות למים ולסביבה החדשה יהיה יותר לאט או מהר. קחו את הזמן באיזי , בסוף הכל מתחבר וקורה !!!!

מרכז שחייה איילון, בריכת שחייה, חוג שחייה לפעוטות, מדריכי שחייה