קורס שחייה לילדים

אנו מלמדים שחייה לכל הגילאים בקבוצות קטנות והומוגניות.

הקורס הינו פעם בשבוע למשך 30 דקות.

בקורס שחייה הילדים לומדים ציפה עם נשימה נכונה, תנועות ידיים ורגליים נכונות והשילוב ביניהם ובין הנשימה.

גודל הקבוצה: עד 5 ילדים והחלוקה נקבעת לפי קבוצות גיל ורמה.

טווח גילאים: 5 ומעלה

מספר מפגשים: הקורס הינו פעם בשבוע למשך 30 דקות

שיטת הלימוד

ניתן ללמוד שחייה בקבוצות תואמות גיל ורמה , בזוגות או באופן פרטי ,כל ילד יוזמן לאבחון אשר באמצעותו יומלץ אופן שיבוצו . ההתאמה תבוצע באמצעות אבחון ע”י הצוות המקצועי של מרכז השחייה שבו אנו בודקים את מידת התאמת הילד , מבחינה גופנית , קואורדינציה, תנועות ידיים ורגליים ,פחד וכו’ וממליצים על סגנון לתחילת הדרך. הילד ישובץ במסגרת מתאימה תוך ליווי מקצועי מתמיד . סגנון נכון מאפשר שחייה נכונה ללא מאמץ מיותר . ילדים אשר לומדים שחייה בגיל צעיר משתלבים במסגרות חברתיות וספורטיביות ביתר קלות יחסית. כהורים הבה נעניק לילדנו את שנאמר במסכת קידושין (תלמוד בבלי) חובת מצוות כל אב ללמד את בנו שחייה! שחייה נעימה!

יתרונות השחייה:

שחייה היא פעילות גופנית מאוד פופולרית ויעילה. מבחינה פיזית – גופנית ,היא תורמת לפיתוח וחיזוק של כל שרירי הגוף עם דגש על חגורת הכתפיים, מעודדת שריפת קלוריות, משפרת יכולת אירובית, מזרזת את חילוף החומרים שלנו ובכך היא משפרת ומחטבת את מבנה הגוף שלנו. אימון נכון ישפר כמעט את כל מרכיבי הכושר הגופני של גוף האדם: שיפור סיבולת לב ריאה, שיפור המהירות, חיזוק מפרקים ( אין שחיקה ולחץ על המפרקים ועמוד השדרה) כמו בריצה או ברכיבה , לכן מספר הפציעות נמוך יחסית לעומת ענפי ספורט אחרים. הכל עקב תכונות המים . המים לוקחים את מירב העומס, משקל הגוף שלנו במים הוא כ- 5% ממשקלו ביבשה ולכן הורדת העומס על המפרקים במים מאפשרים לנו ליהנות מטווחי תנועה גדולים יותר. בנוסף היא טובה לקואורדינציה, השחייה מפעילה את השרירים המקבילים של הכתפיים ובכך עוזרת לשפר את היציבה ופיתוח סיבולת לב ריאה. הדעה הרווחת היום ששחייה היא הפעילות הרב גונית הטובה ביותר תכונות המים הנפלאות מאפשרות תנועתיות בטווחי תנועה גדולים יותר, דבר התורם לשיפור יכולת הגמישות.

ברובד הנפשי:

כל התמדה בפעילות גופנית מגבירה לנו את האנרגיה ועוזרת להתמודד עם מצבי מתח וחרדה ויש את הסיפוק העצמי שאנו יכולים לשלוט על הגוף מבחינת המראה (חיטוב הגוף) ומבחינת שיפור יכולת גופנית. זוהי דרך מושלמת לשחרור כעסים ומתחים ולחיבור טוב יותר בין הגוף לנפש.