טיפול רגשי במים

טיפול רגשי במים הינו טיפול אשר מעודד ריפוי והחלמה של המטופל, כל זאת בתוך מרחב נעים תרפויטי בתוך המים עצמם. טיפול רגשי במים למעשה שם דגש מהותי על החיבור בין הנפש לגוף, ומשתמש במים עצמם ככלי הטיפול המרכזי. טיפול רגשי במים מתאים לכל למי שחווה דיכאון, משבר, טראומה, והתמודדות עם מחלה או אובדן. כמו כן, הטיפול מתאים גם לכל מי שמבקש התפתחות וצמיחה אישית. אחד מן היתרונות הבולטים של טיפול רגשי במים הוא העובדה כי אין צורך לדבר, כך שמי שחווה קושי ממשי לשתף ולשוחח ימצא את שיטת טיפול זו כיעילה במיוחד.

טיפול רגשי במים למבוגרים

היכולות המעודדות והמרגיעות של טיפול רגשי במים הן רבות ומגוונות. מחקרים רבים מצביעים כי שהייה בתוך מים מעניקה תחושה של רוגע ושלווה ומשפרת באופן ניכר את איכות החיים. טיפול רגשי במים למבוגרים הוכיח את עצמו כיעיל במיוחד בקרב כל מי שחווה אובדן, טראומה, או דיכאון, תוך הקלה ניכרת ביכולות התמודדות. מרכז השחייה איילון הינו מרכז מקצועי אשר מתמחה בטיפול רגשי במים למבוגרים, טיפול רגשי במים לילדים וטיפול רגשי במים לתינוקות. כל המטפלים הינם אנשי מקצוע מוסכמים, ובעלי ניסיון ואהבה רבה לתחום.

 טיפול רגשי במים לילדים

הסביבה של המים הינה שונה לחלוטין מהסביבה המוכרת לנו ביבשה. המים למעשה מעניקים לילד תחושות של קלילות וריחוף, והן גורמות לו להרפות, לשחרר, ולהפתח. טיפול רגשי במים לילדים מטפל בבעיות רבות, כגון הפרעה של קשב וריכוז. במהלך הטיפול במים, לומד הילד להקשיב, ולהתגבר על רעשים מן הסביבה, ובהתאם לכך להתרכז. בנוסף, יתרון מהותי של טיפול מסוג זה הוא כי הילד אינו מרגיש שהוא בטיפול, ולכן הוא נפתח, נהנה, ועדיין חווה את מירב היתרונות הקיימים בטיפול.

טיפול רגשי במים לתינוקות

כאשר הורה מתעניין בטיפול רגשי במים לתינוקות, מדובר בתהליך רגיש במיוחד בעקבות הגיל הרך. במקרה כזה, חשוב במיוחד לוודא כי מדובר במרכז מקצועי, ובמטפל מוסמך ובעל ניסיון רב, וכמובן בעל תעודה על פי חוק. כמו כן, יש להקפיד כי הטמפרטורה של המים תהיה מבוקרת, ושהמים אכן עוברים חיטוי וניקוי קפדניים. מרכז השחייה איילון מתמחים במגוון רחב של טיפולים רגשיים במים, לכל הגילאים, החל מתינוקות ועד למבוגרים.

לימודי שחיה בקרית אונו