התעמלות במים לגיל השלישי

מהי התעמלות במים לגיל השלישי

התעמלות במים היא סוג של פעילות אירובית הנעשית במים. זה קיים כבר שנים רבות והוא עדיין פופולרי בימינו מכיוון שהוא מציע אימון בעל השפעה נמוכה שמתאים לכל הגילאים ולכל רמות הכושר. התעמלות זו מתאימה במיוחד לאנשים בגיל השלישי ויכולה לעזור להם לשמור על כושר ולחזק את השרירים ביותר יעילות ובפחות מאמץ מאשר בפעילויות ספורט אחרות כמו הליכה והתעמלות רגילה. היא מתבצעת לרוב בבריכות רדודות או בריכות בעומק נמוך יחסית כך שהמשתתפים יוכלו לנוע ביתר קלות ולבצע את התרגילים השונים במים.

מהלך שיעורי ההתעמלות במים לגיל השלישי

השיעורים מועברים ע"י פיזיותרפיסטים מומחים שיודעים להתאים את התרגילים לקהל יעד זה וליכולתיהם הפיזיות. במהלך השיעורים המשתתפים יבצעו תרגילים שונים עם הידיים והרגליים כדי להעביר את הגוף דרך המים בדרכים שונות – כמו בעיטה, גלישה או בעיטת מספריים. התרגילים  יבוצעו עם או בלי ציוד כמו משקולות ידיים או מצופים  ואף ניתן להפעיל מוזיקה בכדי לעודד את המשתתפים ולעורר מוטיבציה. על פי רוב, כל שיעור אורך כחצי שעה וניתן לבחור באופן חופשי לכמה שיעורים תהיו מעוניינים להגיע.

היתרונות בביצוע התעמלות במים לגיל השלישי

פעילות גופנית במים חשובה לקשישים מכיוון שהיא עוזרת לשפר את מערכת כלי הדם הקרדיו-וסקולרית, הגמישות וטונוס השרירים שלהם. ישנם יתרונות רבים בהתעמלות במים כמו הגברת הכוח ושיפור שיווי המשקל. למבוגרים העוסקים באימוני מים יש גם כוח מוגבר, מערכת לב וכלי דם טובה יותר, טונוס שרירים טוב וגמישות משופרת. אירובי מים הוא סוג של פעילות גופנית במים שמתורגלים על ידי אנשים בגיל השלישי על מנת לסייע להם להישאר בכושר ולהרגיש חיוניים ונמרצים יותר.

אימוני מים מיוחדים לגיל השלישי לחיזוק הגוף והנפש

אנו במרכז השחייה איילון מזמינים אתכם להנות משיעורי התעמלות המותאמים במיוחד לאוכלוסיית הגיל השלישי. כל שיעורי ההתעמלות מועברים ע"י אנשי מקצוע בעלי ניסיון וותק רב בהדרכה וליווי מתאמנים וזאת תוך התאמת רמות הקושי ליכולות ולמגבלות המשתתפים. השיעורים שלנו גם יחזקו אתכם פיזית והודות לאוירה החיובית תוכלו גם להרגיש יותר טוב נפשית ומנטלית. מוזמנים להשאיר פרטים כאן לתיאום שיעור ניסיון ולהתחיל להתכונן להיכנס לכושר ולהרגיש טוב יותר