הידרותרפיה למבוגרים

הידרותרפיה – טיפול במים (הידרו-מים, תרפיה-טיפול) טיפול במים המנצלת את תכונות המים למטרות שיקום וריפוי ומטפלת בכל הבעיות האורתופדיות לפני ואחרי ניתוחים, לאחר תאונות, כאבי גב (פריצות דיסק, בלט, שינויים ניווניים) כאבי צוואר הנובעים מפריצת דיסק, מתיחת שריר כתוצאה מעומס יתר על שרירי הצוואר, מתח זו טכניקתנפשי, הסובלים מפיברומיאלגיה, נדודי שינה ואי שקט, דלקות בגידים, רצועות ומפרקים, החלפת ברכיים ועוד. שיטה זו תורמת לשיקום וחיזוק של שרירים, פרקים ועצמות ומאפשרת לטפל בכאבי שרירים, בעיות גב ונכויות. תכונות המים מאפשרות להביא את המטופל למצב בו ניתן לטפל בו ללא חשיפה של המטופל למאמץ העלול לפגוע בו עוד יותר.

למים סגולות מרפא נפלאות שאין ביבשה כגון : אובדן תחושת משקל שמאפשר לנו לחזק שרירים, מקל על הנשימה בכך שגורם לריאות לעבוד בלחץ גדול יותר, תורם להרפיה ולהפגת מתחים, חום המים והלחץ ההידרוסטטי (שהוא לחץ המים על הגוף) מפחיתים כאב ומסייעים במניעת התהוות של בצקות, סילוק פסולת ונוזלים מצטברים. בנוסף, התנגדות המים מאפשרת לבצע טיפולים המסייעים לשמירה על שיווי משקל, חיזוק השרירים ושיקום של הגב. כך למעשה ניתן להגיע למצב בו מופחת הלחץ על עמוד השדרה, מוגדלים טווחי התנועה, זרימת הדם משתפרת ועוד מגוון תהליכים פיזיולוגיים מתרגשים בגוף התורמים לפיזיותרפיסטים לטפל בכל מטופל בצורה הטובה ביותר. לפי הגישה ההוליסטית, פעילות זו אינה מתייחסת רק לפן המוטורי, אלא גם לתרומה הרגשית והחברתית של הטיפול ההידרותרפי, בפיתוח יכולות עצמאות וביטחון עצמי.

למי מומלץ שיקום במים?

הפעילות מתאימה לכל אחד, בכל גיל, והיא מסייעת לטיפול במגוון בעיות ולהקלה במצבים שונים: בעיות גב- פריצות דיסק, בלט, היצרות בתעלה עקמת כאבים ועוד. כאבים צוואר – כתוצאה מפריצת דיסק, שינויים ניווניים, ממתח נפשי וכו’ אנשים עם בעיות נוירולוגיות (פרקינסון, ניווני שרירים לסוגיהם) לאחר אירוע מוחי (CVA) ושיתוק מוחיק (CP) חינוך מיוחד – אוטיזם, פיגור מבוגרים הסובלים מתסמונות שונות והפרעות רגשיות בעיות קואורדינציה ויציבה, היפוטוניה וטונוס מוגבר מבוגרים עם בעיות אורתופדיות שונות, מגבלות גופניות ונכויות פיזיות מבוגרים עם חולשת שרירים לאחר החלפת ברכיים, מפרקים, קרע בשריר לחולים בטרשת נפוצה, בריחת סידן ואוסטאופורוזיס אנשים הסובלים מכאבים כרוניים מופשטים כגון פיברומיאלגיה ומחלות פרקים בעיות הנובעות משינויים ניווניים כתוצאה מגיל נשים בהריון ונשים לאחר לידה בעלי עודף משקל מבוגרים וקשישים עם קשיי יציבה וחוסר שיווי משקל מטופלים לאחר החלפת ירך, ניתוחי ברכיים או לאחר שברים ומצבים בהם אסורה נשיאת משקל ודריכה. כל אלה יכולים להתחיל טיפול במים מוקדם יותר מאשר ביבשה. עבור מבוגרים עם שיתוק ונוקשות שרירים, השהייה במים החמים מהווה מקור שחרור והנאה וגורמת באופן פיזיולוגי להפחתת טונוס שרירי ולהורדת תחושת הכאב. מטרת הטיפול במים להחזיר את המטופל לתפקוד מלא במהירות האפשרית ובחלק מהמקרים למנוע או להפחית את החמרת המצב הקיים.

יתרונות הטיפול:

יתרונות הטיפול:

שיפור חילוף חומרים שיפור הולכת הדם הקטנת הנוקשות במפרקים שיפור היציבה הפגת חרדות שיפור המודעות הגופנית שיפור הדימוי העצמי הפחתת לחץ על עמוד השדרה והמפרקים הגדלת טווחי תנועה הזרמת אנרגיה הפחתת כאבים ,הפחתת עייפות ומתחים גופניים שיפור הנשימה וסיבולת לב ריאה בריכת איילון הינה בריכה שמותאמת לטיפולים מבחינת חום המים שהינו 33 מעלות, עומק הבריכה קבוע ומאפשר למטפל גישה נוחה למטופל לכל אורך הטיפול. בנוסף ישנו ציוד נלווה המאפשר למטפלים והפיזיותרפיסטים לבצע מגוון רחב של טיפולים המותאמים עבור כל מטופל ומטופל על פי צרכיו וחומרת הפציעה או הבעיה. במרכז השחייה איילון מועסקים המטפלים הטובים ביותר בתחומם לאחר שנבחרו בקפידה יתרה. הצוות גם נשלח להשתלמויות והכשרות שונות על מנת להעמיק את הידע אשר ביחד עם הניסיון הרב שלהם מאפשר להם להעניק לכל מטופל את הטיפול הטוב ביותר שניתן.

יתרונות הטיפול